Haber & Duyurular

Kavrulmuş Fındık Satışı

Yayınlanma Tarihi: 18/10/2019
Fındığın besin değerleri yüksektir. Özellikle,  demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gibi mineraller, Protein ve E vitamini açısından oldukça zengin bir besin olan fındık, kalp ve damar sağlığı için çok önemli olan doymamış yağ açısından da zengindir. Ayrıca, B grubu vitaminler bakımından da zengindir.
 
Fındığın Faydaları: Çok iyi bir enerji kaynağıdır. Vücuda güç ve enerji verir. Beden ve zihin yorgunluğunu giderir. Fındık, kalp ve damar sağlığı açısından çok faydalıdır. Kolesterolü düşürür. Kalp ritmini ayarlamaya yardımcı olur. Düzenli olarak her gün fındık yemek Kalp krizi geçirme riskini azaltmakta çok etkilidir. Kansızlığa iyi gelir. Vücut ve kemik gelişimini destekler. Hamilelerin hem kendileri için hem de doğacak çocuk için fındık yemeleri çok faydalıdır. Cinsel gücü arttırır. Varislere iyi gelir. Fındık, soğuk algınlığı ve akciğer hastalıklarına da faydalıdır. Ayrıca, cildi güzelleştirir.
 
Fındık Nasıl Kullanılır? Fındık yaş ve kuru olarak tüketilebilir. Fındığın yağı da tüketilir. Yaş fındık fazla yenirse ishal yapar, çok lezzetlidir ama buna dikkat etmek gerekir, bizden uyarması. Fındık yağı böbrek taşlarını ve kumunu düşürmeye yardımcı olur. Böbrek ağrılarına da iyi gelir. Ayrıca, bağırsak kurtlarını düşürür. Bununla birlikte, yüksek tansiyon ve midesinden şikâyeti olanların fazla kullanmamaları tavsiye edilir.
 

Son Haberler

Toptan Fındık Satışı

Fındık yaş ve kuru olarak tüketilebilir. Fındığın yağı da tüketilir. Yaş fındık fazla yenirse ishal yapar, &c...

Devamını oku

Ucuz ve Kaliteli Fındık Satışı

Fındık tarımla uğraşan birçok küçük işletmeli ailelerin geçim kaynağı olmuştur. Daha son...

Devamını oku

Kabuklu Fındık Satışı

Fındık tüketiminin insan beslenmesi üzerine olumlu etkileri olduğunu söylemiştir. Bu etkiler, tekli ve &...

Devamını oku

Kavrulmamış iç Fındık Satışı

Yağ (oleik asit çoğunlukta olmak üzere), protein, karbonhidrat, vitaminler (vitamin E), mineraller, diyabet...

Devamını oku

Kavrulmuş Fındık Satışı

Fındığın besin değerleri yüksektir. Özellikle,  demir, kalsiyum, potasyum, magnezyum ve çinko gib...

Devamını oku
 
https://www.findiksatis.net/ © 2021 - Tüm Hakları Saklıdır -